KURUMSAL | HAKKIMIZDA

 • HAKKIMIZDA
 • BAŞKANIN MESAJI
 • TARİHÇE
 • KALİTE POLİTİKASI
 • KURUMSAL DEĞERLERİMİZ
 • KALİTE BELGELERİMİZ
 • ORGANİZASYON ŞEMASI
 • MARKALARIMIZ
 • GRUP ŞİRKETLERİMİZ
 • TİCARİ BİLGİLER

KAMBETON  A.Ş., prefabrik beton/betonarme yapı ve elemanları üretiminde 36 yıla ulaşan deneyimi ile, kalite ve güveni esas alarak, tasarımdan montaja kadar tüm süreçlerde hizmet sunan, sektörünün öncü kuruluşudur.

 

1978 yılında Zeki BAYKAM'ın müteahhit olarak başladığı, 1980 yılında ‘Kam İnşaat ve Beton Sanayi Kollektif Şirketi' adıyla kurulan şirket, faaliyetlerine prekast çit direği üretimi ve pazarlamasıyla başlamış, 1992 yılında yeniden yapılanmaya giderek ‘Kambeton Limited Şirketi' adını almıştır. 01.01.2014 tarihinden itibaren ise, ‘Kambeton Anonim Şirketi' olmuştur.

 

Adana merkez ve Gaziantep ilinin Nizip ilçesinde ikinci tesis olmak üzere, toplam 240.000 m² alan üzerine kurulu fabrikalarında; betonarme üst yapı elemanları, öngermeli köprü kirişleri, beton ve betonarme alt yapı elemanları, santrifüj betonarme elektrik direkleri, beton parke taşları, bordür taşları, kent mobilyaları gibi çevre düzenleme elemanları, çit direği, panel duvar, Betoblok, Betocast gibi çevre koruma elemanları, en yüksek standartlarla üretilen boşluklu döşeme ve tribün basamağı gibi özel imalatlar da dahil olmak üzere, her türlü prekast üretimini yapmaktadır.

 

Bölgede beton prefabrik sektörünün yayılmasında ve sanayi yapılarındaki tüm yeniliklerde önemli bir role sahip olan KAMBETON, sanayicinin güvendiği iş ortağı haline gelmiştir. Prefabrik sanayi yapısı alanında, yasal şartlara uygun ve müşteri beklentilerini karşılayabilen en ekonomik çözümler geliştirilerek, yatırımcıların en doğru kararları alması sağlanmaktadır.

 

KAMBETON A.Ş., Türkiye Prefabrik Birliği üyesidir ve 'TSE K 118 Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi' ve ‘K-Q TSE-ISO-EN-9000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi' ile, ‘QNET ISO 9001:2008  IQNET Kalite Yönetim Sistemi Belgesi' sahibidir.

 

Değerli müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız,

 

35 yılı aşkın bir süreçte yaratılan bir marka olan Kambeton'un varoluşuna önemli katkı sağlayan temel yönetim ilkelerinden üçünü sizlerle paylaşmak isterim.

 

"Güvenilir Olmak"

 

Kambeton, bu ilkenin üzerine titrer, zarar görmemesi, sarsılmaması için özen gösterir. Bu nedenle, müşterileri verilen sözlerin yerine getirileceğinden, alacakları ürün ve hizmetin kalitesinden şüphe etmezler. Yaptıkları ödemelerin gelecekte karşılığını alamama riskinin olmadığını bilirler. 1997 yılında parasını ödediği çit direklerini 2012 yılında teslim almaya gelen müşterim, bu ilkenin uygulandığının en güzel kanıtıdır. İş ortakları, sattıkları ürünün ve verdikleri hizmetin karşılığını alacaklarını bilirler, açık hesap çalışmaktan rahatsız olmazlar. Çalışanları, uzun dönemli ilişkilerin güven üzerine kurulduğunun farkında olup, verdikleri sözlerin arkasında durmak için her türlü özveride bulunurlar.

 

"Adil Olmak"

 

Kambeton, çıkarlarını gözetirken kendi hakkına razıdır, hak etmediği değerleri talep etmez. İhaleye girecek tüm müşterilerine aynı teklifi gönderir, kendi kusurundan doğan müşteri zararlarını telafi eder. Sözleşme sonrası ortaya çıkan yeni durumlarda objektif kararlar alır. İş ortakları, Kambeton'un gücünü sadece kendi çıkarları için kullanmayacağını bilirler. Kambeton, çalışanlarının yaptıkları katkıyı, terfi ve ücretlere doğru yansıtmaya çalışır. Ayrım yapmaz, adil olmaya çabalar ve bunu kanıtlar.

 

"Yenilikçi ve Üretken Olmak"

 

Kambeton ortakları ve çalışanlarının kararları ve davranışları Kambeton'a, müşteri ve iş ortaklarına, sektöre ve ülkemize fayda sağlamaya yöneliktir. Kambeton, sürekli dünyadaki gelişmeleri takip eder ve kendini yeniler. Sektöre yenilikler getirerek daha kaliteli ve uygun ürünleri müşterilerine sunar. Hiçbir zaman statüko ile yetinmez, rekabetten asla çekinmez ve var olmak için sürekli çalışması gerektiğine inanır.

 

Konu edilen üç ilkemiz, yıllar geçse, koşullar değişse de değişmez.

 

Kambeton, yılların süzgecinden geçerek oluşan güvenli ve adil ortamını yaratan müşterilerine, iş ortaklarına ve çalışanlarına çok şey borçludur.

 

Hepinize içten teşekkürlerimi sunar, esenlikler dilerim.

 

Zeki Baykam

Yönetim Kurulu Başkanı

1978 - Zeki BAYKAM, şahıs şirketi olarak, müteahhitliğe başlar.

 

1980 - Şirket, ‘Kam İnşaat ve Beton Sanayi Kollektif Şirketi' adı ile Adana'da kurulur. Faaliyetlerine prekast çit direği üretimi ve pazarlaması ile başlar.

 

1987 - Santrifüj teknolojisi ile üretimi yapılacak enerji nakil hattı elemanları için, gerekli tesis kurulur.

 

1987 - Kambeton'un kalıp ve makine ihtiyacını, üretim hattındaki gerekli teçhizatını sağlamak, aynı zamanda bakım ve onarım hizmeti de vermek üzere, Bema Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. grup bünyesinde kurulur.

 

1992 - Yeniden yapılanmaya gidilir ve şirket, ‘Kambeton Limited Şirketi' adını alır.

 

1993 - Grup şirketi, Baykon İnşaat ve Endüstri A.Ş., anahtar teslim inşaat taahhüt hizmetleri sürdürmek üzere kurulur.

 

1994 - Kambeton, Türkiye Prefabrik Birliği üyesi olur.

 

1996 - Şirket, Türkiye'de prefabrik beton ve betonarme ürün üretimi ve hizmet sunumu konusunda, ilk belgelendirilen kuruluşlardan biri olarak, ‘ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi' alır.

 

1999 - Kambeton, Adana İncirlik Kavşağı'ndaki yeni tesislerine taşınır.

 

2000 - Gaziantep ilinin Nizip ilçesinde ikinci üretim tesisi kurulur. Faaliyetlerine, Fırat Viyadüğü'ne ait 160 ton ağırlığında ve 38 m uzunluğundaki öngermeli köprü kirişlerinin üretimi ile başlar.

 

2005 - Grup şirketleri arasına farklı bir sektörden şirket katılır; Teknopak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 

2008 - Kambeton, toplam 240.000 m² alana ulaşarak, Türkiye'nin sektördeki en büyük tesisi haline gelir.

 

2012 - Türk Standartları Enstitüsü ve Türkiye Prefabrik Birliği'nin işbirliği ile hazırlanmış olan ‘TSE K 118 Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni alır.

 

2012 - ‘IQNET Kalite Yönetim Sistemi Belgesi' sahibi olur.

 

2013 - Sanayi yapıları alanında sektörün öncü kuruluşu Kambeton, Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ise 4. büyük üretim tesisi olan, Kipaş Kağıt Sanayi İşletmeleri'ni, Kahramanmaraş/Türkoğlu/Kıllı'da inşa eder.

 

2013 - Eylül ayında, Gayrimenkul Geliştirme Projesi'nin startı verilir.

 

2014 - Şirket nevi değişikliği gerçekleşir, yeni ünvanı, ‘Kambeton Anonim Şirketi' olur.

 

2014 - ‘Betoblok' markası yaratılır.

 

2015 - Dünya kalite standartlarında ‘Boşluklu Döşeme' üretim tesisi kurulur.

 

2015 - 'Betocast' Ağırlık İstinat Blokları markası yaratılır.

 

Tüm ürün ve hizmetlerimizde müşteri memnuniyetini sağlamak üzere;

 

 • Yaptığımız tüm işlerde yasal şartları, müşteri beklentilerini ve kuruluşumuz kalite hedeflerini karşılayan ürünler ve hizmetler üretmek,

 

 • Kalite Yönetim Sistemimizi; süreçlerimizi planlayarak, planlarımızı uygulayarak, uygulamalarımızı kontrol ederek ve kontroller sonucu saptanan aksaklıklar doğrultusunda önlemler alarak sürekli iyileştirmek,

 

 • Personelimizi sürekli geliştirmek adına tüm kaynakları tahsis etmek ve personelinde katılımıyla belirlenen hedeflerimizi yakalamak,

 

 • Müşteri ve tedarikçilerimizle karşılıklı menfaatlerin korunduğu sürdürülebilir ilişkiler geliştirmek,

 

Kuruluşumuzun Kalite Politikasıdır.

 

Kambeton'un kurumsal değerleri;

 

 •  Yüksek düzeyde güvenilir olmak,

 

 •  Adil olmaya, müşteri, çalışan, tedarikçi haklarına saygı duymak,

 

 •  İnsan kaynağının, en önemli değeri olduğuna inanmak,

 

 •  KAMBETON'u oluşturan tüm öğeler için, önceliğin bireysel çıkarlar değil, Kambeton'un çıkarları olduğu bilmek, bunun tüm firma çalışanları tarafından benimsenmesini sağlamak,

 

 •  Var olmak için, sürekli çalışmak gerektiğine inanmak,

 

 •  Ürettiği tüm ürün ve değerlerden sorumlu olduğunun farkında olmak,

 

 •  İnsan haklarına, laikliğe, hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inanmak ve bu çağdaş değerleri her zaman desteklemektir.

 

 


Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

 


TSE K 118 Kalite Belgesi

 


Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

 


Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

 


Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

 


Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

 


Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

 


Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

 


Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

 


Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

 


Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

 


Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

 

 

organizasyon_semasi2.png

Bema Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Bema Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., 1987 yılında, Kambeton'un kalıp ve makine ihtiyacını, üretim hattındaki gerekli teçhizatını sağlamak, aynı zamanda bakım ve onarım hizmeti de vermek üzere kurulmuştur. 2.700 m² kapalı alan ve yaklaşık 1.200 m² açık alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Bema Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Websitesi için tıklayınız.

 

Teknopak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Teknopak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2005 yılından bu yana, en gelişmiş teknoloji ile yüksek kalitede ofset baskılı karton ve sıvamalı kutu üretimi alanında faaliyet göstermektedir. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde 20.000 m² alan üzerine kuruludur ve Türkiye'nin önde gelen yenilikçi firmaları arasında yer almaktadır. Deneyimli çalışan grubu ve yaratıcı tasarımlarıyla, mutlak müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiştir.

 

Teknopak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Websitesi için tıklayınız.

Sicil numarası : 24798
Ticaret unvanı : Kambeton A.Ş.
İşletmesinin merkezi : İncirlik Cumhuriyet Mh. İncirlik Blv. No:66/Z-01 Yüreğir/ADANA
Yönetim Kurulu Başkanı : Zeki BAYKAM
Taahhüt Edilen Sermaye : 10.000.000
Ödenen Sermaye : 10.000.000