FAALİYET ALANLARI |

  • BETON PREFABRİKASYON
  • GAYRİMENKUL GELİŞTİRME
  • PROJE TAŞIMACILIĞI
  • AR-GE/İNOVASYON

Dört adet beton santrale sahip olan Adana, ve bir adet merkezi santrala sahip olan Nizip tesislerimiz, üst yapı, alt yapı, çevre düzenleme, çevre koruma ve enerji kategorilerinde, 3000'i aşkın üründen oluşan, oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. 35 yıldan uzun zamandır, bini aşkın endüstriyel yapı için, köprü kirişi imalatını ve montajını tamamlamış, ülkenin her yerindeki enerji hatlarına direk üretmiş, bölgenin çoğu alt yapı ve çevre düzenleme projesinde kullanılan ürünleri temin etmiştir.

 

Ayrıca müşterilerin talebine göre birçok özel imalat ürünleri projelendirmiştir. Grup şirketi olan, Bema Makine sayesinde, her türlü proje için ihtiyaç duyulan kalıpları, hızlı ve gereken kalitede temin edebilmektedir. Kambeton, prefabrik konusunda ülkenin en deneyimli mühendis ve mimarlardan oluşan proje ekibi, 400 kişiyi aşkın imalat ve montaj ekibi ile, istenilen her türlü projede ekonomik, pratik, hızlı ve kaliteli çözümler sunmaktadır.

Kambeton, sahip olduğu sanayi imarlı ve merkezi konumlu arsalarında, yatırım yapmak isteyen ancak hazırda arsası bulunmayan sanayicilere, uygun anahtar teslim projeler geliştirmektedir. Bu arsalarda hem küçük sanayi atölyeleri, hem ağır sanayi tesisleri, hem de depo olarak kullanılabilecek parseller mevcuttur.

 

Kambeton, yatırımcının ihtiyacına göre belirlenecek parselde proje tasarım desteği vermekte ve prefabrik beton elemanlar kullanarak, kısa sürede kullanımına hazır şekilde yatırımcıya teslim etmektedir.

 

Yalnızca prefabrik sektöründe değil, lojistik sektöründe de kaliteli ve güvenilir hizmet veren KAMBETON A.Ş, 2010 yılından bu yana, günün 24 saati 0-40 metre arasında yüklerin taşımasını yasal şartlara uygun olarak başarıyla yapmaktadır. Taşıma sırasında, öncü ve artçı hizmeti verilmekte, taşıma işlemleri, karayolları özel yük taşıma izin belgesi ile yapılmaktadır.

 

Envanterinde bulundurduğu çeşitli araçların listesi aşağıdadır:

 

  •   12 Adet Çekici

 

  •   11 Adet, 22 metreye uzayabilen dorse

 

  •   2 Adet, 3 dingil dolly dorse

 

  •   2 adet, 2 dingil dolly dorse

 

  •   1 adet, lowbed dorse

 

1. GÜNEŞ ENERJİSİNDEN YARARLANAN PREFABRİK CEPHE PANELİ

 

KOSGEB destekli bu proje ile, prefabrik cephe elemanları düzenlenerek iç mekan iklimlendirmesi sağlanmış, ve böylece prefabrik yapılarda ısıtma ve soğutmada kullanılan enerjiden tasarruf etme imkanı sağlanmıştır. Ayrıca panel dışına dekoratif yüzeylerde yapılabilmektedir.

 

2. TERMAL DEPOLAMA YAPABİLEN PREFABRİK CEPHE PANELİ PROJESİ

 

Bu proje, Çukurova, Erciyes ve Niğde Üniversiteleri ile Kambeton A.Ş.'nin ortak yürüttüğü 3 yıllık bir projedir. Proje, 2015 yılı sonunda tamamlanacak olup, güneş gören her türlü yapı elemanında termal depolama yaparak ısıtma ve soğutmada kullanılan enerjiden tasarruf etme imkanı sağlayacaktır.

 

3. REAKTİF PUDRA  BETON

 

RPC beton ile 130 MPa basınç mukavemeti, 20 MPa çekme mukavemeti gibi çok yüksek değerlere ulaşılabilmekte olup, kesiti çok ince beton elemanlar tasarlanıp üretilebilmektedir.